Amsterdam atrakcje

7 najlepszych atrakcji Amsterdamu do zwiedzenia w weekend

Amsterdam kojarzy się z „nieśpiącym” nigdy miastem. Dzielnica czerwonych latarni, coffe shopy i wszechobecna wolność. I choć są to interesujące punkty na mapie miasta, to nie wolno pominąć kluczowych atrakcji stolicy Holandii. Poznaj 7 najlepszych atrakcji Amsterdamu do zwiedzenia w weekend.

Czego się dowiesz:

  • 7 atrakcji Amsterdamu na weekend
  • Jak tanio dojechać do Amsterdamu
  • Jak poruszać się po mieście i gdzie się przespać

7 atrakcji Amsterdamu

Plac Dam

Punkt centralny Amsterdamu, od którego warto zacząć. Obok znajdziemy Pałac Królewski i niesamowity kościół Nieuwe Kerk, w którym odbywają się koronacje i zaślubiny rodziny królewskiej.

Kanały

Niezależnie gdzie wyruszymy, to warto dotrzeć tam kanałem. Amsterdam jest ich pełen. Dzięki takiej podróży można obejrzeć wiele kolorowych kamienic, będących symbolem architektury Amsterdamu.

Coś dla duszy i ciała

Kanałem można dotrzeć do Vondelpark – dużego terenu zielonego znajdującego się blisko dwóch muzeów Rijskmuseum oraz Van Gogha. Oczywiście muzeów jest o wiele więcej, bo aż 75.

Wiatraki

Holandia kojarzy się z wiatrakami. Tych jest ok. 1000 w stolicy. Jeśli trafimy na 11 maja, to możemy podziwiać kolorowo przyozdobione konstrukcje, ponieważ na ten dzień przypada ich święto.

Rowerem przez miasto

Amsterdam tętni życiem. Wybierając się tam na weekend, można wszystkiego nie zobaczyć. Dlatego dobrze jest zwiedzać szybko, ale i jakościowo. Do tego idealnie nada się rower.

Coś na ząb

Sery takie jak Gouda czy Edam pochodzą właśnie z Holandii. Sklepów gdzie można je spróbować i kupić jest naprawdę wiele. To istny raj dla smakoszy.

Dzielnica rozrywki

Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć dzielnicy tętniącej życiem 24 h/dobę. Znajdziemy tam coffee shopy i dzielnicę czerwonych latarni.

Jak dojechać do Amsterdamu?

Opcji jest kilka – samolot, własne auto, bus. W tym materiale przedstawiamy jednak pomysł na weekendowy, ale przede wszystkim tani wypad.

W takiej sytuacji najkorzystniej jest wybrać się do Amsterdamu busem. Koszt takiej podróży to ok. 260 zł. A to niewiele w porównaniu z trasą własnym autem gdzie na samo paliwo pójdzie ok. 500 zł w jedną stronę.

Sprawdź ofertę na przejazd busem do Amsterdamu firmy JUZWA.

Jak się po nim poruszać i gdzie się przespać?

Po Amsterdamie najlepiej poruszać się kanałami i rowerami. To najtańsza i najlepsza opcja dla osób, które chcą zachwycać się architekturą miasta.

Noclegi w Amsterdamie nie należą do najtańszych. Na szczęście w zastępstwie hoteli jest wiele hostelów, a nawet botelów (hostelów na łodzi).

Podsumowanie

Amsterdam to miasto pełne atrakcji. Teraz już znasz 7 z nich, dzięki czemu z łatwością zaplanujesz wypełniony przygodami weekend.

Jeśli planujesz oszczędny wypad, to wybierz przejazd do Holandii busem JUZWA. To najtańsze rozwiązanie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email