holandia jarmark

Busem na najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Holandii

Chcesz z całą mocą poczuć cudowną atmosferę Bożego Narodzenia? Wybierz się do któregoś z holanderskich miast na bajecznie kolorowy jarmark świąteczny! Gdzie jechać, aby zobaczyć największe, najpiękniejsze i najciekawsze kiermasze? O tym dowiesz się z naszego krótkiego przewodnika po bożonarodzeniowej Holandii. 

 

Gdzie są jarmarki bożonarodzeniowe, które musisz zobaczyć?

Holenderskie obchody świąt Bożego Narodzenia różnią się od naszych. Tym, co nas łączy z mieszkańcami kraju tulipanów jest zamiłowanie do świątecznych jarmarków ze wszystkimi ich urokami: niepowtarzalnym klimatem, uroczymi stoiskami i pięknie pachnącym grzanym winem! 

Z roku na rok w Królestwie Niderlandów przybywa miast i miasteczek, które w okresie przedświątecznym organizują malownicze jarmarki, na które ściągają turyści z całej Europy. Jeśli zjeździłeś już całą Polskę i piłeś Glühwein w niejednym niemieckim mieście, czas odkryć Holandię. Zbierz rodzinę lub przyjaciół i wyruszcie busem w niezapomnianą grudniową podróż na najpiękniejsze z europejskich jarmarków.

 

Jarmarki świąteczne: Holandia

Każde większe holenderskie miasto organizuje swój jarmark. Te mniejsze również nie pozostają w tyle i co roku z większym rozmachem przygotowują świąteczne kiermasze. Jeżeli masz ochotę wprawić się w bożonarodzeniowy nastrój, nacieszyć zmysły pięknymi kolorami, zapachami i muzyką, a dodatkowo kupić oryginalne prezenty dla swoich bliskich, weekendowy wyjazd na jarmark do Holandii jest doskonałym pomysłem!

Gdzie są jarmarki bożonarodzeniowe w Holandii? Które z nich warto zobaczyć? Specjalnie dla Ciebie przedstawiamy najciekawsze propozycje!

  • Kerstmarkt Valkenburg – to słynny w całej Europie jarmark, który odbywa się w nietypowym miejscu – podziemnej grocie u stóp góry Cauberg w miejscowości Valkenburg. To właśnie wyjątkowa lokalizacja przyciąga rzesze zaciekawionych turystów, którzy mogą tu liczyć na zapierające dech w piersiach atrakcje.Na odwiedzających czekają m.in. piaskowe rzeźby, poczta św. Mikołaja oraz miniaturowy świat Bożego Narodzenia. Dwa razy w tygodniu przez miasteczko przechodzi barwna parada. To idealne miejsce na niezapomnianą rodzinną wycieczkę! Jarmark trwa trwa od 15 listopada do 29 grudnia.
  • Royal Christmas Fair – Królewski jarmark w Hadze. Na czas jarmarku Lange Voorhout staje się bardzo kolorowym, klimatycznym targiem, na którym dają się słyszeć wszystkie języki Europy. To idealne miejsce, aby posłuchać kolęd, obejrzeć występy trup teatralnych i spróbować tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych.Na ponad 80 bajecznie oświetlonych tysiącami lampek straganach, znajdziesz wymarzone prezenty dla swoich bliskich. A popijając Glühwein i zajadając Flammkuchen, poczujesz się naprawdę po królewsku.Wydarzenie trwa od 12 do 23 grudnia.
  • Jarmark na wodzie w Leiden to propozycja dla tych, którzy lubią “niezwykłe okoliczności przyrody” i niekonwencjonalne rozwiązania. W tym roku odbędzie się już 9 edycja tego pływającego jarmarku, który jest organizowany na kanałach historycznego centrum miasta.75 pięknych stoisk świątecznych, występy artystyczne, a nawet… lodowisko! – to wszystko ma miejsce na wodzie, co niewątpliwie czyni jarmark w Leiden najbardziej oryginalną imprezą świata. Gdy już tam będziesz, zabierz rodzinę na przejażdżkę zimową łodzią. Dryfujący jarmark trwa od 13 do 24 grudnia.
  • Kerstmarkt Maastricht, nazywany Magisch Maastricht (Magiczne Maastricht) odbędzie się na placu Vrijthof. Jarmark słynie ze swojego autentycznego, historycznego charakteru.  Znajdziesz tu ogromne lodowisko, 60-metrowy diabelski młyn oraz Vrijthof Pavilion pełen straganów ze smacznymi przekąskami i grzanym winem. To wymarzone miejsce na zakup gwiazdkowych upominków. Główną atrakcją Kerstmarkt Maastricht jest jednak Dom św. Mikołaja, który spodoba się nie tylko milusińskim. Jarmark trwa od 29 listopada do 31 grudnia.
  • Jarmark bożonarodzeniowy Amsterdam 2019
    Amsterdam to miasto pełne atrakcji, dla którego jeden jarmark to za mało. W grudniu świąteczne szaleństwo ogarnia całą stolicę Holandii, gdzie organizuje się aż 26 różnych kiermaszy bożonarodzeniowych! Trafisz na nie nie tylko w centrum miasta, ale i na przedmieściach. Towarzyszy im Amsterdam Light Festival, czyli Międzynarodowy Amsterdamski Festiwal Światła. Na trwającej do 19 stycznia imprezie, będziesz mógł podziwiać ulice rozświetlone instalacjami artystów z całego świata.

 

Jarmarki świąteczne: wycieczki rodzinne

Myślami jesteśmy coraz bliżej świąt Bożego Narodzenia. To dobry moment, aby wraz z bliskimi zaplanować wypad na holenderski kerstmarkt. Z JUZWA to naprawdę proste przedsięwzięcie – możesz przecież liczyć, że odbierzemy Cię prosto z Twojego domu i dowieziemy dokładnie tam, gdzie chcesz.

Nasyć swoje zmysły – wpatrując się w choinkowe ozdoby, smakując lokalnych potraw, słuchając pięknych kolęd… Kolekcjonuj doświadczenia, nie przedmioty, wszak żyje się tylko raz!

 

Jarmark bożonarodzeniowy z noclegiem?

Uważasz, że jeden dzień to za mało, aby nacieszyć się wszystkimi atrakcjami jarmarku bożonarodzeniowego w Holandii? Zarezerwuj nocleg i spędź w Holandii cały weekend! Znajdź hotel w dobrej cenie, korzystając z popularnych wyszukiwarek, np.:

Wiesz już, na który jarmark do Holandii się wybierzesz? Skontaktuj się z nami i daj znać, jaki kierunek mamy dla Ciebie zarezerwować! Dane kontaktowe znajdziesz na stronie: https://juzwa.pl/o-nas/kontakt-z-nami/ 

Wszystkim pasażerom naszej firmy życzymy udanych wypadów na holenderskie jarmarki bożonarodzeniowe  i zachęcamy do dzielenia się swoimi przeżyciami i zdjęciami! 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email