Juzwa-blog-Monachium---co-zwiedzić-compressor

Co zobaczyć w Monachium? 7 największych atrakcji miasta

Monachium to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Tutaj łączy się tradycja z wyrafinowaną nowoczesnością, a mnóstwo fascynujących miejsc zaskakuje swoim pięknem, wielowiekową historią i… szalenie pozytywną energią! Stolica Bawarii to bowiem miejsce prawdziwie tętniące życiem, niestety wciąż niedoceniane przez turystów. 

Atrakcje Monachium z pewnością będą niezapomnianym doświadczeniem dla każdego, zarówno dla turysty, jak i dla osoby pracującej w Niemczech, a poszukującej rozrywki i pragnącej po prostu zobaczyć coś więcej. Wybierając się zatem np. busem do Bawarii, koniecznie odwiedźmy jej stolicę. Podpowiadamy,co zdecydowanie warto zobaczyć w Monachium.

Atrakcje w Monachium

Atrakcje Monachium to wręcz niekończące się możliwości zwiedzania, doświadczania, oglądania, czy nawet smakowania. Większość z nas ma jednak ograniczone możliwości, chociażby w zakresie czasu, jakim dysponujemy, dlatego w tym miejscu podpowiadamy kilka najważniejszych atrakcji z pewnością wartych zobaczenia. Co istotne atrakcje w Monachium zwiedzimy wygodnie niezależnie od sposobu podróżowania. Mogą to być między innymi busy kursujące do Niemiec. Warto spróbować takiego właśnie rozwiązania. Przewozy do Niemiec realizowane przez dobrego przewoźnika pozwolą nam po prostu dotrzeć na miejsce zdecydowanie szybko i komfortowo. Co zatem koniecznie trzeba zobaczyć w Monachium?

1.Wieża Peterskirche

Z pewnością warto wspiąć się na więżę kościoła Św. Piotra znajdującego się w samym sercu miasta i z tej właśnie perspektywy podziwiać przepiękną panoramę Monachium. Tutaj będziemy mieć do pokonania aż 306 stopni wąskich i cóż, nieco niewygodnych schodów, ale zapewniamy, że zdecydowanie warto podjąć się takiego trudu.

2.Viktualienmarkt

Specjały z Viktualienmarkt to nie lada gratka nie tylko dla koneserów smaku. Miejsce to idealnie łączy bowiem wielowiekową bawarską tradycję z nowoczesnością i wielkomiejskim stylem życia. Odwiedziny Viktualienmarkt będą z pewnością ucztą dla ducha i ciała.

3.Deutsches Museum

To muzeum poświęcone eksponatom z różnych dziedzin nauki, techniki i przemysłu zachwyci nawet tych, którzy nie przepadają za tego rodzaju rozrywką.

4.Barokowy Pałac Nimf, czyli Nymphenburg

Piękno pałacu będącego rokokową perełką wzbogaca wyjątkowa wystawa. Galeria Piękności stworzona na polecenie króla Ludwika I będzie z pewnością dla zwiedzających nie lada doświadczeniem.

5.Stadion Allianz Arena

Mieniący się kolorami FC Bayern München stadion to miejsce, które zachwyci nie tylko fanów piłki nożnej. Architektura obiektu po prostu robi wrażenie na wszystkich odwiedzających to wyjątkowe miejsce. Stadion został zbudowany z bardzo cienkich, foliowych poduszek wypełnionych suchym powietrzem. Każda z nich może zostać oddzielnie podświetlona na biało, czerwono lub niebiesko. Efekt? Warto zobaczenia!

6.Kultfabrik München

Kultfabrik München to miejsce skupiające ponad 25 klubów, dyskotek, barów, hali koncertowych oraz restauracji. Idealny wybór, by zaszaleć!

7.Schwabing

Schwabing to dzielnica Monachium przyciągająca rzesze turystów swoimi uroczymi uliczkami, pięknymi zabytkami, ekskluzywnymi sklepami oraz znakomitymi restauracjami. Nic tylko wsiąść w bus do Niemiec i zwiedzać!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email