Juzwa-blog-przyjemne podróżowanie-1-1

Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować busem? – wiemy, co sprawia, że droga do celu będzie przyjemnością

Ciasnota, ból pleców, ścierpnięte nogi, duchota i… nuda — być może podróżowanie busem nie kojarzy Ci się najlepiej. Na szczęście czasy, gdy jazda tym środkiem lokomocji była niewygodna i męcząca już minęły. Bus przestał być nieprzyjemną koniecznością, wybieraną wyłącznie z braku innych, równie ekonomicznych i dostępnych opcji. Oczywiście pod warunkiem, że wybierasz sprawdzonego przewoźnika, który dba o Twój komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

Stereotyp: jazda busem to męczarnia

 

Dzisiejsze busy wysokiej klasy łączą w sobie wiele zalet. Nowoczesne pojazdy są gwarancją bezawaryjnego przyjazdu, dzięki temu szybko i bezpiecznie dojedziesz do celu. Również ważni, a może najważniejsi, w dalekiej trasie są kierowcy: opanowani, doświadczeni, mający najlepsze kwalifikacje i umiejętności poświadczone latami praktyki. Odpowiedzialny przewoźnik dba o samopoczucie swojej załogi, budując dzięki temu zgrany i sprawdzony zespół pracowników. Troszcząc się o swoich kierowców, w pośredni sposób otacza opieką pasażerów, dla których kierujący pojazdem bywa wsparciem, informatorem czy przewodnikiem.

 

W strefie komfortu

Busy na miarę XXI w. zapewniają  podróżnym komfort jazdy. Wyposażone są w wygodne, rozkładane fotele, które pozwalają na przyjęcie ergonomicznej pozycji. Co nie mniej ważne — dają również odpowiednią przestrzeń, dzięki czemu możesz zachować minimum prywatności w długiej trasie. Na pokładzie busa jest zarówno klimatyzacja, jak i system ogrzewania, co pozwala dostosować temperaturę do warunków panujących na zewnątrz.  

W taki busie nuda również Ci nie grozi — dzięki dostępowi do bezprzewodowego Internetu, jazda przestaje się dłużyć, a kilka godzin spędzonych w drodze może być świetną okazją do zrelaksowania się i nadrobienia zaległości w rozrywce i kulturze.

Wiesz już, co gwarantuje dobry przewoźnik. A o co możesz i powinieneś zadbać sam?

 

Coś dla ciała

Nawet najwygodniejszy fotel nie uchroni Cię przed bólem pleców, wynikającym z długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Jeśli często bywasz w drodze, kup ortopedyczną poduszkę lędźwiową lub wałek podróżny i korzystaj z nich w czasie jazdy. Dbaj o kręgosłup również podczas noszenia i podnoszenia bagażu.

Załóż miękkie i luźne ubrania, w których czujesz się najlepiej oraz wybierz najwygodniejsze ze swoich butów. Nawet jeśli temperatura na zewnątrz jest wysoka, weź ze sobą ciepły sweter lub polar, koc czy szal. Wtulenie się, zwłaszcza w nocy, w przyjemną tkaninę pozwoli Ci spokojnie odpłynąć w objęcia Morfeusza.

Ze względu na bezruch i pozycję – zgięte nogi – u wielu podróżujących pojawiają się małe problemy z krążeniem. Możesz im zapobiec, wykonując proste ćwiczenia na siedząco. Boisz się pytających spojrzeń i złośliwych komentarzy? Zaproś współpasażerów do wspólnej gimnastyki! Masaż łydek, prostowanie nóg, napinanie i rozluźnianie mięśni pozwolą uniknąć obrzęków. Pij wodę mineralną, unikaj gazowanych napojów i słonych przekąsek.

Do bagażu podręcznego włóż kosmetyczkę, w której znajdą się chusteczki nawilżane i płyn do płukania ust. Postój to dobra okazja, aby się odświeżyć i zadbać o swoje ciało. Dobre samopoczucie fizyczne sprawi, że łatwiej Ci będzie wykorzystać godziny podróży na małe przyjemności, na które często nie masz czasu na co dzień .

 

Coś dla ducha

Wybierając się w drogę busem, zawsze miej przy sobie coś, czym będziesz się mógł zająć podczas wielogodzinnej jazdy. Otocz się rzeczami, które sprawiają Ci przyjemność i wykorzystaj to, że… wreszcie masz czas. Zaległości w lekturze? Kolejny sezon ulubionego serialu? Nowa płyta do odsłuchania? Wystarczy założyć słuchawki, aby dźwięk nie przeszkadzał współpasażerom i można się oddać ulubionym rozrywkom.

 

Musisz pracować? Gniazdka 230V sprawiają, że możesz potraktować pokład busa jako swoje mobilne biuro.

A może wolisz po prostu zasnąć, aby po dojechaniu na miejsce rzucić się w wir obowiązków lub godzinami zwiedzać i spacerować? Co tylko zechcesz; dlatego zawsze warto mieć na podorędziu opaskę na oczy.

 

Wybierając się w daleką trasę, pamiętaj jednak, że komfort podróżowania zależy przede wszystkim od środka lokomocji, jakim będziesz się przemieszczać.

 

Planujesz podróż? Niech będzie ona wygodna, bezpieczna i niedroga: Sprawdź!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email