JUZWA bus Holandia Polska

Holandia – jak tam dotrzeć i gdzie się zatrzymać?

Holandia – jak tam dotrzeć i gdzie się zatrzymać?

Holandia to kraj, który z pewnością warto odwiedzić. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kryje on w sobie wiele wyjątkowych miejsc i atrakcji, o których większość z nas w ogólne nie ma pojęcia. Holandia to nie tylko kraj tulipanów, wiatraków i sera, ale także imponujących zabytków, uroczych miasteczek oraz… szalonych parków rozrywki. Poza tym odległość, jaka dzieli nasz rodzimy kraj i Holandię zdecydowanie zachęca do podróży. Czasem wystarczy kilka dni, czy po prostu wolny weekend, aby nieco poznać i zwiedzić ten interesujący kraj. Jak jednak dotrzeć na miejsce i gdzie zatrzymać się, by było wygodnie, ale i tanio? Podpowiadamy.

Jak dotrzeć do Holandii? Możliwości jest kilka

Pierwsza myśl, jaka z pewnością przychodzi większości z nas do głowy, to podróż własnym samochodem. Jak się okazuje to całkiem popularne i wygodne rozwiązanie. Dzięki temu, że Polska jest krajem członkowskim Unii Europejskiej, zarówno na granicy polsko – niemieckiej, jak i niemiecko – holenderskiej nie będziemy musieli przeprawiać się przez żadne przejścia graniczne. Podróż w takim wypadku odbywa się naprawdę swobodnie i komfortowo. Przed wyjazdem warto jednak skalkulować koszt takiej podróży. Jeśli wybieramy się do Holandii w pojedynkę lub jedynie w parze, bardziej opłacalnym z punku widzenia kosztów podróży może okazać się np. bus, czy kolej.

Połączenia kolejowe realizowane do Holandii bez problemu znajdziemy w najpopularniejszych wyszukiwarkach tego typu rozwiązań. Podróż pociągiem z pewnością ma swoje zalety i pewien urok. Tutaj jednak warto wziąć pod uwagę dostępność samego rozwiązania. Jak daleko mamy do dworca kolejowego, z którego odjeżdża pociąg, który nas interesuje? Oraz oczywiście, dokąd możemy dojechać, wybierając taki właśnie rodzaj transportu? Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do takiego rozwiązania, zastanówmy się nad kolejna opcją, jaką są busy kursujące do Holandii.

Busy z pewnością mają jedną kluczowa zaletę – w tym wypadku dotrzemy dokładnie tam, dokąd chcemy, a lista przystanków obsługiwanych przez popularnych przewoźników jest naprawdę długa. Co więcej, w wielu sytuacjach możemy skorzystać z opcji dojazdu door to door, a zatem bus może odebrać nas ze wskazanego adresu w Polsce, a następnie dowieźć nas pod konkretny adres w Holandii. Zapytacie, czym zatem różni się taka forma transportu od podróży własnym samochodem? Odpowiedź jest bardzo prosta – komfortem podróżowania, brakiem konieczności posiadania własnego auta, elastycznością, brakiem kłopotu z zaparkowaniem pojazdu, gdy dotrzemy już na miejsce oraz konkretnymi korzyściami w zakresie ponoszonych kosztów. Jak widać, warto rozważyć taka opcję, wybierając się w podróż do Holandii

Gdzie zatrzymać się w Holandii? Tutaj warto postawić na tańsza alternatywę

Hotele w Holandii bywają kosztowne. Jeśli uda nam się znaleźć atrakcyjne cenowo rozwiązanie – doskonale. Jeśli jednak nie chcemy wydać zbyt dużo na noclegi, warto rozważyć opcję, jaką są campingi. Pola namiotowe i campingowe z możliwością wynajmu domków, a nawet pokoi hotelowych oferują w Holandii między innymi parki rozrywki. Przykładem może tutaj być park Duinrell w miejscowości Wassenaar.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email