Frankfurt atrakcje

Frankfurt – atrakcje, które warto zwiedzić

Frankfurt to miasto znane z dobrze rozwiniętej infrastruktury, świetnie funkcjonującego węzła komunikacyjnego, ale i atrakcji. Co więc warto zwiedzić we Frankfurcie, jeśli ma się na to dwa dni?

Czego się dowiesz:

  • 5 najlepszych atrakcji w Frankfurcie
  • Jak tanio dojechać do Frankfurtu

Frankfurt atrakcje główne

Miasto kojarzone głównie z dużym portem lotniczym okazuje się idealnym kierunkiem weekendowego wypadu. Nazywane często europejskim Nowym Jorkiem miasto kryje bowiem wiele niespodzianek.

I choć Frankfurt to głównie miejsce przesiadek do dalszych podróż na zachód, to mało, kto wie, że znajdziemy tam sporo atrakcji. Oto kilka z nich:

Mainhattan

Jedna z najważniejszych dzielnic finansowych na świecie, gdzie prym wiodą niesamowite drapacze chmur. Jednym z najpopularniejszych jest Main Tower, wysoki na 220 m.

Bornheim

To nieliczna namiastka przedwojennego wyglądu miasta. Frankfurt w czasie wojny został mocno zniszczony, jednak ta dzielnica się ostała. Jeśli kogoś interesuje przedwojenna architektura, to Bornheim jest dla niego.

Altstadt

Stare Miasto w pełni zrekonstruowane po wojnie. I choć budynki to kopia przedwojennych oryginałów, to i tak ich wygląd zachwyca. Zdecydowanie warto rzucić okiem na Katedrę św. Bartłomieja, Starą Operę, Dom Goethego i brukowany plan z dawnym ratuszem.

Kuchnia Frankfurta

Choć architektura jest godna podziwu, to równie interesująca jest kuchnia, którą również można okrasić mianem atrakcji. Będąc we Frankfurcie nie wolno sobie odmówić lokalnego specjału Grüne Soße, czyli zielonego sosu z warzyw, oleju, żółtka i cytryny. Podaje się go z mięsem lub strączkami. A na przekąskę idealnie sprawdzi się Handke – marynowany ser podawany z krążkami cebuli.

Palmengarden

Po jedzeniu warto pospacerować. Na szczęście we Frankfurcie jest 22-hektarowa palmiarnia, czyli ogromny ogród botaniczny łączący klimat lasów tropikalnych, tundry i stepów.

Jak tanio dojechać do Frankfurtu?

Frankfurt to bardzo dobry kierunek na weekendowy wypad. Warto jednak pamiętać, że obowiązuje tam waluta euro, stąd każdą złotówką lepiej oglądać z dwóch stron.

Na szczęście jest kilka sposobów na mniejsze koszta.

Jednym z nich jest tania podróż. Wybierając się tam własnym autem, trzeba być gotowym na spory koszt paliwa. Odległość dzieląca np. Wrocław i Frankfurt to aż 723,3 km.

Nie trudno, więc domyślić się, że koszt paliwa to ok. 400 zł – w jedną stronę. Dlatego o wiele korzystniej będzie skorzystać z transportu busem, którego koszt to ok. 200 zł, czyli o 50% mniej.

Jeśli szukasz busa z Polski do Niemiec, to zobacz ofertę firmy JUZWA.

Podsumowanie

Frankfurt to piękne miasto z długą historią. Choć kojarzy się głównie z handlem i komunikacją, to i tak każdy turysta coś dla siebie znajdzie. Ba. Weekend pełen atrakcji jest wręcz gwarantowany.

Planujesz podróż do Frankfurtu? Sprawdź ofertę na busy do Niemiec firmy JUZWA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email