jak wybrać dobrego przewoźnika - blog

Jak wybrać bezpiecznego przewoźnika?

Komfortowa podróż to przede wszystkim podróż bezpieczna. Jak jednak zadbać o siebie w podróży, wybierając się np. busem do Niemiec lub Holandii? Najprościej i najskuteczniej – wybierając odpowiedniego przewoźnika. Niestety często taki wybór nie należy do najłatwiejszych. W zasadzie wszystkie firmy przewozowe reklamują się jako solidne, bezpieczne i tanie. Oczywiście w rzeczywistości nie wszystkie takimi są. Poniżej podpowiadamy kilka kluczowych elementów, na które warto zwrócić uwagę, by wybrane przewozy spełniały wszelkie nasze oczekiwania i pozwoliły nam bezpiecznie dotrzeć do celu naszej podróży.

Stan i wiek pojazdów

To, jakimi busami realizowane są przewozy, np. na trasie Polska – Holandia, czy też Polska – Niemcy, decyduje nie tylko o komforcie naszej podróży, ale przede wszystkim o jej bezpieczeństwie. Stare, wysłużone pojazdy wyróżniające się stanem technicznym budzącym obawy i wątpliwości to realne zagrożenie zarówno dla podróżnych, jak i samego kierowcy oraz personalu obsługującego przewóz. Jak zweryfikować stan pojazdów, którymi dysponuje konkretna firma przewozowa? Przede wszystkim dokładnie obejrzyjmy udostępnione przez przewoźnika zdjęcia floty samochodowej. Możemy także zasięgnąć opinii w internecie na temat poszczególnych modeli aut oraz skorzystać z doświadczeń innych podróżujących i ich zdania na temat tego, czym realizowane są przewozy przez daną firmę. Warto w tym miejscu dodać, że rzetelny przewoźnik udostępnia najczęściej np. na swojej stronie internetowej, informacje na temat posiadanej floty pojazdów, którymi realizowane są przewozy.

Niezależnie, czy celem naszej podróży są Niemcy, Holandia, czy też właśnie wracamy z zagranicy do Polski, bus, którym będziemy podróżować, powinien posiadać ważne badanie techniczne oraz być odpowiednio wyposażony, m.in. w system klimatyzacji.

Doświadczenie i kompetencje kierowców

Wbrew pozorom tego typu kwestie także możemy, a nawet powinniśmy zweryfikować przed skorzystaniem z usług danego przewoźnika. I podobnie, jak w przypadku stanu pojazdów, tak i tutaj dobra, uczciwa i solidna firma przewozowa nie będzie miała nic do ukrycia i udostępni nam niezbędne w tym zakresie informacje. Osoby zawodowo kierujące pojazdami powinny posiadać niezbędne do tego uprawnienia oraz kwalifikacje. Równie istotne, co formalne kompetencje, są same umiejętności kierowców oraz ich doświadczenie. Pamiętajmy jednak, że bogate doświadczenie i znakomite umiejętności nie muszą wykluczać młodego wieku kierowcy. Młoda, dobrze przygotowana kadra to zdecydowany plus.

Dostępne udogodnienia

Bezpieczny przewoźnik to ten, który dba zarówno o bezpieczeństwo, jak i o komfort swoich pasażerów. Istotne jest zatem, aby pojazdy, jakimi realizowane są przewozy, były odpowiednio, komfortowo wyposażone, a usługa była w odpowiedni sposób realizowana, przy uwzględnieniu różnego rodzaju udogodnień w tym zakresie.

W kwestii pojazdów warto zwrócić uwagę m.in. na systemy ogrzewania i klimatyzacji, dostęp do internetu, wygodne, rozkładane fotele, czy też przestronne luki bagażowe. Ważne jest także to, jak organizowana jest cała podróż przez danego przewoźnika. Sposoby rezerwacji biletu (online, SMS-em), opcje odbioru pasażerów wprost z domu i dojazd pod wskazany adres, gęsta sieć przystanków, z których możemy rozpocząć podróż, duża częstotliwość wyjazdów, czy też opcje powiadomienia o zbliżającym się terminie i godzinie wyjazdu – wszystko to zdecydowanie poprawia zarówno nasz komfort, jak i bezpieczeństwo podróży.

Opinie innych podróżujących

Opinie osób, które skorzystały już z usług danego przewoźnika, mogą być dla nas cennym źródłem informacji. Warto po nie sięgnąć, np. w internecie. Pamiętajmy jednak, aby zachować czujność w tej kwestii i rozsądnie podejść do udostępnianych komentarzy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email